Fantasy, které musíte znát

I mezi fantasy jsou kousky, které se dají řadit mezi klasiku. Některé jsou starší, některé mladší, ale v rámci všeobecného přehledu by rozhodně neměly být opomenuty.

Pán prstenů

Pán prstenů je snad tím nejznámější fantasy. Autor J.R.R. Tolkien vytvořil neuvěřitelně detailní svět a obrovský boj dobra a zla. Je to příběh o prstenu, někom, do koho byste neřekli, že dokáže zachránit svět, přátelství, osudu, ale i lásce. Tolkien vytvořil neuvěřitelnou historii světa, který nazval Středozemě. Vytvořil mu i jazyky, které jsou naprosto funkční. K samotné trilogii existuje i mnoho knih, které se snaží fanouškům přinést ucelený přehled o hrdinech, bitvách a všem ostatním, co se Středozemě týká. Klasika, která byla i perfektně zfilmovaná!
letící loď

Harry Potter

Moderní fantasy. Takové, které nese trošku odlišnější prvky než ty ostatní fantasy hity. Přesto jde o neuvěřitelně propracovanou ságu, kterou milují miliony lidí na celém světě. Mladý kouzelník Harry, na jehož bedrech leží osud celého kouzelnického světa. Krásný svět, postupně temnější a temnější příběhy, přátelství, odvaha, obětování se. Dokonalé, kouzelné čtení!

Hra o trůny

Asi nejznámější fantasy současnosti. Hra o trůny je plná intrik, politiky, smrti a velkého množství postav. Místy je pěkně drsným čtením i koukáním. Stále jde však o geniálně promyšlený příběh, který je neuvěřitelně chytlavý. Snad se dočkáme a autor Geroge R.R. Martin dopíše i poslední díl.

Zaklínač

Sága o vědmákovi, který je nájemným zabijákem příšer. Kniha od polského autora Sapkowskeho je pro nás extrémně přitažlivá, protože vychází z prvků slovanské mytologie. Příběh je místy brutální, najdete zde erotiku, lásku, vraždy, příšery, politiku. Jde o perfektní čtení pro fajnšmekry fantasy. A v blízké době se dočkáme i seriálu!
zimní kouzlo

Letopisy Narnie

Možná lehce opomíjeným velikánem fantasy jsou Letopisy Narnie. Stejně tak jako Harry Potter cílily původně spíše na děti, ale popularitu si získaly i u dospělých. Příběh skupinky dětí, které objevují novou, fantastickou zemi.