Fotoaparát nebo mobilní telefon

Stále častěji se setkáváme s tím, že lidé pořizují své fotografie pouze na mobilní telefony a foťáky vlastní jen ti největší fajnšmekři. Proč tomu tak je a doopravdy dokáží chytré mobilní telefony nahradit digitální fotoaparáty?
Není tomu tak úplně pravda, protože, abyste vyfotografovali doopravdy kvalitní snímky Vaším mobilním telefonem, musíte vlastnit ty nejvyšší modely, které jsou schopné vyfotit fotografie, které se poté dají vyvolat do fotoalba nebo zvěčnit na fotoplátně.
 fotoaparát olympus

Co musí mít telefon pro kvalitní snímky?

 
·         vysoké rozlišení
·         nižší clonové číslo
·         optickou stabilizaci obrazu
·         automatické ostření
Pokud fotoaparát Vašeho chytrého telefonu vlastní všechny tyto funkce, máte jistotu, že kupujete tu nejvyšší kvalitu. Počítejte ale s tím, že takový telefon bude stát 10 000 CZK a výše, často i okolo 20 000 CZK a výše. Pokud tedy chcete investovat tak vysokou částku do mobilního telefonu, tak prosím.
Výhodou takovéhoto focení je to, že máte „fotoaparát“ neustále po ruce, jste mobilní, připravení, pohotoví a aktuální. Jdete s dobou.
Nutno ale říci, že spousta z nás je ale proti smartphonům, takže se může stát, že Vám stejně nezbyde jiná možnost, než si pořídit opravdický fotoaparát. A co si budeme povídat, profesionální fotografové také nebudou fotit na svůj telefon.
S fotoaparátem se už nemusíte bát, že pořídíte fotografie s nízkým rozlišením, která pak ani nepůjde vyvolat nebo z ní nepůjde udělat fotoplátno. Ale i mezi fotoaparáty existují rozdíly, jsou lepší fotoaparáty a jsou horší fotoaparáty, jsou amatérské fotoaparáty, jsou profesionální fotoaparáty.
 selfie při seskoku

Jak dělíme digitální fotoaparáty:

 
·         kompaktní fotoaparáty
·         kompakty s výměnným objektivem
·         digitální zrcadlovky
 
Mezi nejzákladnější a nejsnadněji ovladatelné patří kompaktní fotoaparáty, které jsou vhodné na běžné každodenní fotografování. Kompakty s výměnným objektivem už se svými možnostmi blíží zrcadlovkám a jejich výhodou jsou menší rozměry, než je tomu u zrcadlovek. Digitální fotoaparáty jsou už pro profesionály nebo pro opravdové fotografické nadšence.
Každopádně si myslíme, že pokud chcete dělat kvalitnější a více kompaktní fotografie, měli byste si pořídit fotoaparát, protože s mobilním telefonem takových snímků nikdy nedocílíte.