Jak dobře vybrat poskytovatele internetu

Dnes se již stalo normou, že prakticky každá domácnost má zavedený internet. A není divu, kromě samozřejmých výhod, které z toho plynou, je zde i fakt, že mnohdy je skutečně potřeba. Například žáci a studenti středních a vysokých škol jej používají k získávání údajů pro své seminární práce, často s jeho pomocí vypracovávají domácí úkoly.

Je tedy jasné, že je poměrně dobré jej zařídit. Otázkou ale zůstává, od koho si jej vzít. Koneckonců poskytovatelů je na našem trhu velké množství a někdy může být pro laika problém vyznat se v tom, co vlastně nabízí a koho tedy vybrat.

internet1

Většina lidí považuje za hlavní ukazatel, podle kterého se řídí, cenu, kterou daný poskytovatel za své služby požaduje. Je samozřejmé, že toto musí být jeden z důležitých faktorů, koneckonců ničí rozpočet není neomezený, avšak mělo by to skutečně být to hlavní, podle čeho se rozhodneme?

Odpověď zní, že ne. Jsou zde i mnohem důležitější věci, které hrají roli. Těmi jsou především dostupnost a síla signálu v místě našeho bydliště. Jelikož každý z poskytovatelů má vysílače rozmístěné poněkud jinak a používá i trochu jinou technologii, je jasné, že nebudeme mít příjem ode všech naprosto stejný. Jak ale zjistíme, jak to je zrovna u nás?

internet2

Zde máme poměrně štěstí. Prakticky všichni poskytovatelé totiž mají na svých webových stránkách mapy, kde je uvedeno, jaký typ připojení a kde je dostupný. Mnohde můžete zadat i svou přesnou adresu a mapa vám najde, jaký typ internetu je z jejich nabídky pro vás nejlepší, jaká je tam síla signálu a jaká je maximální rychlost.

Pak už si jen stačí vybrat toho poskytovatele internetu, který nabízí nejlepší kompromis mezi cenou a signálem. Sice může být problém takový ideál najít, a mnohdy budete muset z některého ze svých požadavků slevit, ale rozhodně věřte, že se to vyplatí více, než koukat pouze na cenu. Koneckonců, k čemu by vám byl internet, za který sice platíte málo, ale který vám nejde?

Podobné příspěvky