Menopauza neboli v běžném světě používanější přechod, který se týká staršího období každé ženy, není žádná příjemná záležitost. Spíše je dosti nepříjemná a doprovází je mnoho neduhů, špatných nálad, nočních nespavostí a mnoho dalších příznaků, které jsou nepříjemné .

Stárnutí je běžný a zcela přirozený lidský proces. Ovšem každá žena na něj není připravená!

ØJednoho dne aneb dožene to každou z nás

Každá má ráda své tělo a své krásné vlasy a jednoho dne se probudíte a zjistíte, že vám více vlasy vypadávají. Podíváte se na sebe kritickým okem a uvidíte, že vám narostlo malé kulaté bříško. To je přesně to padesátnické, které začala mít v tom věku i vaše maminka. Na všechny tyto problémy si vzpomenete a hned se zhrozíte, jak byla vaše maminka nevrlá, jak v noci nemohla spát, měla prudké výkyvy nálad a také návaly horka. Pomalu zjišťujete, že vám tuhnou klouby a že se vám více třepí nehty. Občas při smíchu či kýchání může dojít i inkontinenci moči. Čili se lidsky řečeno cvrnknete do kalhotek. A průser je na světě a je toho ještě daleko více.

Mezi další příznaky se řadí také nechuť k milování, která je úzce spojená s tím, že se vám vysušují pohlavní orgány. Je to dáno tím, že vám přirozeně ubývá hormonů ve vašem těle. To nikdo bohužel neovlivní, ale všechny tyto příznaky jdou zmírnit a dokonce se jich můžete zbavit.

Přírodní léky, které ženám v tomto období pomáhají

I. Existují na trhu speciální produkty, které jsou z přírodních látek, protože už naše babičky věděly, když přichází toto období a špatná nálada, nebo nespavost či jiné problémy související právě s přechodem neboli menopauzou, že jsou na to vhodné některé bylinky. Tak si je šly natrhat nebo je koupily na trhu od babky kořenářky a daly si je vařit jako čaj či si je rozdrolily a usušily. Díky tomu pak mohly některé neduhy zmírnit.

V dnešní době je to trochu modernější verze, takže jsou přípravky klasicky ve formě tobolek, které se snadno polykají, ale mají také své přírodní účinné látky, díky kterým se opět budete cítit dobře. Starosti vám ubudou, budete se opět smát a naplno si užívat vašeho života. Už žádné trápení milé dámy, není to zapotřebí!