Kvalitní kancelářské vybavení by mělo být naprostým standardem, jelikož díky němu budete podávat vynikající výkony a přitom to pro vás bude příjemné a bezbolestné. Váš zaměstnavatel by měl myslet na vaše zdraví a dle toho nakupovat. Takový milý dárek jistě ocení každý člověk, který se snaží starat o své tělo.

prázdná místnost

V popředí by neměla stát jenom cena, ale také kvalitní provedení a materiály, které vám budou sloužit opravdu dlouho.Pojďte se s námi podívat na několik důležitých detailů, díky kterým si vyberete špičkové židle konferenční i do vašeho pracovního prostoru.

V hlavní roli ergonomie sezení

Bohužel většina z nás patří ke skupině zaměstnanců, která se živí především sezením u počítače. Právě tady je proto tolik klíčový výběr správné židle, která nám nebude ubližovat. Díky tomu budeme sedět zdravě a komfortně každý den. Můžete tak libovolně měnit polohu vašeho těla směrem dopředu i dozadu. Jedná se o tzv. houpavý mechanismus, kterým vám umožňuje aktivní činnost i relaxaci zároveň. Přesto je třeba si uvědomit, že ne každá židle či křeslo právě toto umožňuje. Ergonomie by tedy měla být výchozím bodem při správném nákupu.

monitor na stole

Dopřejte svému tělu komfort

Pro vás je důležitý přiměřeně velký a zároveň velmi pohodlný sedák, který dbá o zdraví především vaší páteře. Vsaďte na anatomické tvarování, které je nejpřirozenější. Sedák by měl být zaoblený tak, aby netlačil na končetiny a důležitým aspektem je i možnost si jej výškově nastavit. Pro větší pohodlí si můžete pořídit ještě podložku pod nohy, která zvýší celkový komfort.

Myslete na své ruce a záda

Většinou ve své kanceláři strávíte osm a více hodin času, z toho pohledu se zaměřte také na područky, protože i vaše ruce si potřebují odpočinout. Ideální je možnost nastavit si správnou výšku. Komfortní nastavení úhlu paží hraje také významnou roli. Vyhnete se tak problémům s karpálními tunely. A pak je tu opěradlo, které musí být oporou vaší páteře.

čalouněné židle

Jaké si zvolit materiály

Můžete si vybrat kůži, textil nebo různé kombinace materiálů. Důležitá je v tomto případě odolnost proti oděrkám nebo jinému poškození.

Kromě toho by taková židle či křeslo měla vypadat reprezentativně. Myslete také na barvu, která bude ladit s nábytkem a celkovým prostředím. Měla by vás stimulovat, ale ne příliš. Celková atmosféra má totiž velký vliv na vaši image a výkony.