Likujeme jako o život

Dnes bohužel pomalu platí, že kdo není na Facebooku, jako by nebyl. Odehrávají se tam naše životy před očima druhých. Důležitost naší osoby je úměrně závislá počtu přátel. Čím jsou exotičtější, tím lepší. Ideálně si psát s někým v angličtině, němčině, francouzštině a jiných jazycích. To nevadí, že se známe jen zběžně z dovolené nebo jsme se již mnoho let neviděli. Důležité je se vzájemně mít a likovat nebo komentovat si fotky.
Někdo bere Facebook jako takový adresář, kde má seznam lidí, se kterými se může v případě zájmu, či nutnosti spojit. Případně má lehký přehled o tom, jak se komu zrovna daří, komu se narodilo dítě, kdo se oženil, či přestěhoval. V rámci někdy rozsáhlé skupiny známých nelze s každým udržovat pravidelný kontakt a Facebook nám pomůže, abychom neztratili jeden druhého zcela z očí. Proti tomu nic.
motýl na palci
Někdo hledá na Facebooku inspiraci. Ať se to týče vybavení domácnosti, dětského oblečení, cestování, hubnutí, ručních prací, trávení volného času, tipů na výlet, …. Můžeme být členy různých skupin a sledovat nápady druhých. Můžeme se angažovat politicky a rozhořčeně, či nadšeně komentovat, co se kde událo. Můžeme sledovat profily slavných a být v kontaktu s naším idolem. Můžeme dělat reklamu své firmě, či výrobkům.
Ale hlavně se můžeme sebeprezentovat, což většina z nás využívá. Fotky šťastné rodinky na dovolených a výletech nebo při rodinných oslavách zaplňují stránky a člověk jen doufá, že mu dá dost známých like, aby bylo vidět, jak je populární. To nevadí, že doma na děti štěkáme, s manželem se hádáme a k idylce to má daleko. Na fotkách se usmíváme a vše je super a skvělé a v pohodě.
síť facebook
Důležité jsou také fotky jídla, aby bylo vidět, že se stravujeme zdravě nebo naopak nezdravě a tu štíhlou postavu máme od přírody. A že umíme vařit a péct a děláme to pravidelně a s láskou.
24 hodin denně na sledování Facebooku je prostě málo. Lepší je tam nekoukat vůbec.