Nezhoubné zvětšení tohoto obyčejně poměrně malého orgánu, který se nachází ve vaší malé pánvi, většinou není nijak závažné a dá se léčit, ovšem nesmíte to nechat zajít moc daleko!

Zase můžete být hezkým a vysmátým dědečkem!

děda

Aby k podobným problémům vůbec nedocházelo, jsou zde možnosti prevence, které můžete dodržovat již během svého života a problémy s prostatou tak na stáří vůbec nemusíte mít. Možná vás to mine díky vašemu včasnému zásahu a díky změně životního stylu .

Čemu se tedy vyhnout nebo co ve vašem životě změnit?

1. Prvním bodem zůstává vyhýbání se kořeněným jídlům – také to platí pro pikantní jídla, která jsou ostrá a nejsou příliš zdravá.

2. Vyhýbat bychom se také měli menším intervalům močení po dobu dne – běžně se s tím setkáváme u mužů, kteří tyto problémy mívají.

3. Rozhodně není dobré časté zadržování moči – tímto způsobem totiž moc nepřispíváte k zlepšení fungování vašich močových cest, ba právě naopak, tímto jim podstatně škodíte, proto je dobré nezadržovat moč po dlouhou dobu.

nemoc

4. Špatný pitný režim – říká vám to něco? Jste také jedni z těch, kteří ráno vypijí kávu, ještě k tomu zcela nalačno, nesnídají, jenom si k tomu dají cigaretku a jdou pracovat, nezastaví se až do oběda, kde teda možná vypijí deci vody a pak si zase na nějakou vodu nevzpomenou až do večera? To je problém mnohých mužů a dokonce i v některých případech žen, které s nedostatečným pitným režimem mají také problémy. S tím vznikají i problémy v oblasti ledvin a na dalších orgánech, nehledě na to, že to zkrátka není pro tělo prospěšné. Zkuste si pití naplánovat a snažit se dodržovat alespoň základní pitný režim přes váš den, i v případě, že zkrátka máte shon.

5. S tím souvisí další bod, který znamená pití velkého množství tekutin před spaním – tento způsob pitného režimu pro tělo také není vhodný. Nehledě na to, že se vám bude chtít v noci na záchod.

6. Do toho přidáte pití alkoholu a máte mix nezdravého životního stylu – ten byste však mohli změnit. Tvrdý alkohol není pro organismus zdravý v žádné míře.
7. Absence pohybu? – poznáváte se? Co to změnit a začít trochu sportovat? Možná vás to příjemně překvapí a nakonec vás to třeba začne bavit, když si najdete sport, který vás zaujme.