Když se někde mluví anebo píše o dětech, tak obvykle v tom smyslu, že je to rodinný poklad a radost. Ano, to všechno je nepochybně pravda, ovšem je potřeba dodat, že i taková péče o rodinný poklad dokáže člověka pořádně unavit. A s tím souvisí i mýtus o tom, že rodičovská dovolená je příjemná procházka, při které může být žena několik let doma a nedělat nic horšího než se starat o děti. Jistě, tak nějak to je, ovšem opět je potřeba dodat, že péče o děti může být někdy naprosto vyčerpávající, tím spíše, pokud doma máte dva či více potomků.

masáž

Taková dvaceti čtyř hodinová péče je pak daleko náročnější než běžná pracovní doba, a to i ve srovnání se směnou manuálně pracujících lidí. Matka malých dětí si zkrátka nemá, kdy odpočinout, celý den i noc musí být v pozoru a ve střehu, musí se o své děti starat a musí myslet dopředu, co by se mohlo stát kdyby. A to nemluvíme o situaci, kdy nějaký z potomků onemocní, to je potom situace, která opravdu není k závidění. Takže právě matky na rodičovské dovolené jsou těmi, kdo by si nejvíce ze všech měly odpočinout, protože právě ony neznají žádnou pracovní dobu, po které by moly vydechnout – pracují dvacet čtyři hodin denně sedm dní v týdnu.

zen

Vyrazte na víkend ve dvou, váš vztah to utuží

A to by si měli především uvědomit jejich partneři. Pokud jejich manželka či partnerka pečuje o děti, pak by právě jejich nejdůležitějším úkolem mělo být pečovat o ni. A nejde jen o to, občas uvařit oběd anebo zajít nakoupit. Taková pomoc sice potěší, ale nikoho nezachrání. K tomu, aby si člověk odpočinul potřebuje mít minimálně volný víkend. A to je právě ideální příležitost, jak spojit příjemné s užitečným. Pokud tedy máte doma trochu starší děti, neváhejte je na víkend svěřit jejich babičce a vyrazte na romantický pobyt pro dva, kde si společně pořádně odpočinete a zároveň utužíte svůj partnerský vztah.