Menopauza je kritickým, a především zlomovým obdobím v životě každé ženy. V první řadě jde o ztrátu ženské plodnosti, ovšem nejen o ni, i když ztráta plodnosti je tím zásadním, s čím se žena musí vyrovnat.
žena na túře.jpg
A aby toho nebylo málo, tak tuto proměnu hledání nového smyslu života doprovázejí zhusta velice nepříjemné fyziologické a psychické projevy jako jsou návaly horka, pocení, časté změny nálad, deprese, přibývání na váze, řídnutí kostí, vysychání sliznic, ztráta pružnosti pokožky, nepravidelný spánek, záchvaty pláče, a ještě celá dlouhá řada nepříjemných symptomů
. Je sice pravda, že ne u každé ženy se musí projevit všechny příznaky najednou, na druhou stranu i několik málo ze zmíněných průvodních jevů menopauzy bohatě stačí k tomu, aby vám pokazily den a znepříjemnily vám život. Tím spíše, že doba, kdy je žena v přechodu, není vůbec krátká.
ženy a houpací síť.jpg
Důležité proto je, aby se ženy se svým trápením neuzavřely samy do sebe a začaly jej včas řešit. I když se jedná o přirozený fyziologický děj, není potřeba trpět všechny jeho nepříjemné příznaky. Tím spíše, že na trhu existuje hned několik typů řešení, které nám mohou se zmírněním příznaků pomoci. Ideální proto je, navštívit svého ošetřujícího lékaře a poradit se s ním o možném a vhodném postupu léčby.
zasněžený most.jpg
V zásadě si můžete vybrat mezi hormonální a přirozenou, nehormonální cestou řešení. Obě mají svá specifika a možná úskalí. Hormonální léčba může být účinnější a lépe cílená, ovšem vedle toho, že vám rychle a účinně pomůže v boji proti nepříjemným projevům menopauzy, nedokáže zapřít své vedlejší účinky. Ty mohou u mnohých žen vyvolat mnoho problémů včetně zvýšení pravděpodobnosti onemocnění rakovinou prsu a je na zvážení, zda se podstoupení takového rizika vyplatí. Mnohdy je proto snazší a jistější vsadit na přírodní léčbu založenou na výtažcích z bylin, které vaše tělo nijak neohrozí.