Můj dům, můj hrad


1. Představy

Někomu stačí malý byt a někdo potřebuje hodně prostoru, domácí kutilové se neobejdou bez dílny, pěstitelé bez zahrádky a motoristé bez prostorné garáže, každý hledá to svoje. Je jedno, do jaké skupiny patříte, důležité je, aby bydlení plnilo svůj účel a bylo prakticky řešeno. Ideální je začít jednoduchým náčrtkem, na něm by se měl podílet každý z členů rodiny. Velkou pozornost je třeba věnovat exteriéru, u domu je důležité i to, jakou zvolíte fasádu, neboť díky ní se dům může stát jedinečným. K domu neodmyslitelně patří i zahrada, při jejím zakládání je nutné vzít v úvahu její rozlohu, orientaci ke světovým stranám a typ půdy, vzhled zahrady můžete zvolit moderní, romantický, rodinný nebo orientální.
obývák s kameny

Realita

Co se týká interiéru, výběr nábytku, barva stěn, volba osvětlení a další doplňky, ty by měly být v souladu s celkovým řešením bytu nebo domu. Pokud si nevíte rady, s konečnou podobou pomůže architekt, dostanete tak nejen kvalifikovanou radu, ale i o představu o částce, kterou budete muset vynaložit. Při zařizování jednotlivých místností bychom se měli vyhnout nesourodosti nábytku a doplňků. Co se týká interiéru, výběr nábytku, barva stěn, volba osvětlení a další doplňky, měly by být v souladu s celkovým řešením bytu nebo domu.
starý interiér


2. Finance

Ať chcete nebo ne, vše se točí především kolem peněz. Můžete mít sebevelkolepější představy, ale ve chvíli, kdy vezmete do ruky kalkulačku a začnete počítat, uvědomíte si, že vaše finanční zdroje jsou omezené a že ze svých plánů a snů budete muset něco slevit. Na realizování svých představ nemusíte roky šetřit, nabídka úvěrů a hypoték na bydlení je bohatá, než však přistoupíte ke konkrétní variantě, je třeba mít alespoň představu o tom, kolik peněz budete potřebovat, zda půjde jen o vybavení bytu, modernizaci nebo jeho celkovou rekonstrukci anebo rovnou o stavbu či koupi rodinného domu. Uskutečnění vašeho snu je nejen reálné, ale má i jednoduché řešení