Každý dům má nějaké slabiny. O to horší je to v případě, že dům je staršího rázu a má už nějaký ten pátek za sebou. Starší typy domů hodně trpí na úniky tepla. V nejčastějších případech je to kvůli špatnému odizolování střechy nebo to můžete pozorovat na starých oknech a dveřích, kde prochází velké množství tepla z našeho domova ven. Proto se také zvyšují náklady na vytápění, protože únik tepla je špatný proces, kterému bychom se měli snažit co nejvíce zamezit.

mrakodrap do nebe

Ø Do nedávné doby bylo hodně těžké, abychom takovýto únik mohli pozorovat a abychom jej mohli nějakým způsobem vůbec odhalit. V dnešní době je tomu však jinak a máme moderní stroje a zařízení, které nám snadno odhalí právě únik tepla.

Ø Tepelná ztráta domu je rozhodně téma, kterým bychom se měli zabývat, protože jakmile následně ztrátě zamezíte, pak snížíte své měsíční náklady. Vidět to následně můžete nejvíce v zimě, kdy tolik neprotopíte, takže můžete ušetřit až několik tisíc ročně.

starý radiátor

Termosnímky přesně určují, kde je problém

Abychom dům mohli podrobit takovýmto testům, používají se k tomu takzvané termovizní kamery s vysokým rozlišením za použití širokoúhlého objektivu. Tento způsob je díky tak modernímu a přesnému systému vhodný i pro těžko přístupná místa nebo do míst, kam je velice obtížné se dostat. Díky tomu vyhodnotíme únik tepla i z úzkých a špatně dostupných míst v zástavbě.

Ø Měření tepla se provádí pouze v topné sezóně. Musí k tomu být zvolené vhodné klimatické podmínky. Všechny podmínky samozřejmě pohlídáme, aby měření proběhlo úspěšně a také přesně. Pro zjištění energetické náročnosti budovy se vypracovává takzvaný energetický posudek. Tento posudek se zpracovává na základě výpočtů a dalších technických údajů.

světlé cihly

Už žádné teplo neunikne

Jakmile si necháte změřit únik tepla, pak můžete zvolit vhodné prostředky k tomu, jak tomu zamezit. Často se lidé opravdu diví, jak je to s jejich domy hrozné, ale proto se snažíme tímto způsobem pomáhat, abyste mohli napravit nejhorší chyby a díky tomu si opět mohli užívat bydlení s nižšími náklady.
Běžná je následně výměna oken za vhodnější a modernější typ nebo vytvoření nové fasády, zateplení střechy speciálním materiálem a mnoho dalšího.