Nadměrné solení, slazení a častý stres jsou velni nepříznivé pro naše tělo. Mnoho lidí se potýká s různými zdravotními problémy mezi které patří i nadměrné pocení. Pokud některý z těchto problémů máte, pomůže i omezení soli a cukru. Důležité ale je se vyvarovat nadměrnému stresu, který má na všem taky nějaký ten podíl.
bílý a hnědý cukr
1.       CUKRY
Všude se píše že bílý cukr je nezdravý, a naopak třtinový cukr že je zdravý. Jenže to není pravda. Právě naopak. Třtinový cukr je stejný jako ten bílý. Při výrobě v cukrovarech se oba cukry sice vyrábí jinak, ale na zdraví mají stejný vliv. Pro děti nejsou zdravé vůbec. Cukry se podílí na hyperaktivitě dětí. Avšak nadměrné slazení má i nepříznivý vliv na organismus dospělého jedince.
drtič soli
2.       SŮL
Tak jako cukr, tak i sůl není dobrá pro naše tělo. Nadměrné solení způsobuje kolísání krevního tlaku, nadměrné pocení, vysoký cholesterol a jiné. S přibývajícím věkem se potíže mohou objevovat častěji. Tyto problémy jsou způsobeny vysokým obsahem soli v těle. Pokud máte nějaké podobné onemocnění, je potřeba buďto sůl omezit na minimum nebo ji úplně vyškrtnout z vašeho jídelníčku. V jiných případech je lepší zajít k lékaři, který vám udělá potřebná vyšetření.
Doporučené denní dávkování soli:
·         U zdravých jedinců je to 5 gramům soli na den
·         Naopak u rizikových pacientů jako například diabetici a hypertonici jen 3 gramy soli za den
Doporučené dávky soli pro děti:
·         0–6 měsíců – méně než 1 g
·         7–12 měsíců – 1 g
·         1–3 roky – 2 g
·         4–6 let – 3 g
·         7–10 let – 4 g
·         11–14 let – 5 g
osamělá v davu
3.       STRES
V dnešní době je ve stresu snad úplně každý. Můžou za to rodinné či pracovní problémy. Všude musíte být včas, na všechno musíte myslet. Těch starostí kolem je už tolik, že nevíte, kde vám hlava stojí. A z toho se vyvíjí stres. Pokud budete mít možnost, tak každý víkend jeďte někam do přírody daleko od městského ruchu a pokuste se relaxovat, věnovat naplno rodině, a hlavně bez hádek a bez stresu. Dejte odpočinek sobě i svému tělu.