Lidé, kteří si koupili chatu nebo chalupu bez elektrického připojení, mohou řešit tento problém několika možnými způsoby. Jedním z nich je i ten, že si nakoupí větší množství svíček (hlavně na zimní období). Nebo mohou prožívat krásné romantické chvíle u čadící petrolejky.

proud

· Dnešní člověk je ale už docela zhýčkaný a tato řešení by se mu asi z dlouhodobého hlediska příliš nezamlouvala.
· Proto je potřeba ještě nějaký jiný zdroj, abychom právě ve chvíli přesycenosti romantikou mohli jednoduše sáhnout po vypínači.

Nemožnost připojení k distribuční síti se dříve řešila především agregátem, který fungoval na benzínový nebo naftový pohon. Problém mohl nastat ve chvíli, kdy došlo palivo a k nejbližší benzinové pumpě to bylo několik desítek kilometrů. Vzhledem k tomu, že i vytápění mnohých chat a chalup je závislé na přísunu elektřiny, vznikl opravdový problém. Nástupem fotovoltaických elektráren se tento problém dá vyřešit v několika krocích.

– Odborná firma zjistí vaše požadavky a možnosti na vlastní solární zdroj.
– Následně vytvoří potřebný projekt, který obsahuje nejen projektovou dokumentaci, ale také všechny ostatní náležitosti.
– Pak přijde ke slovu samotná montáž a výsledkem je ostrovní fotovoltaická elektrárna, která se postará o dodávku elektrické energie ze slunečního záření.

Sluníčko svítí, i když ho nevidíme

Někteří potencionální uživatelé mají obavu, jestli bude jejich elektrárna schopná dostatečně fungovat i v chladných zimních měsících. Tyto obavy jsou naprosto zbytečné. V zimě nás sice sluníčko příliš nezahřeje, ale na výrobu dostatečného množství elektřiny určitě stačí. To samé většinou platí i ve dnech, kdy je zataženo. Přesto, že náš zdroj solární energie neuvidíme, stále pro nás neúnavně pracuje.

grafika

· A víte, kde můžete najít nejmenší ostrovní solární systémy?
– Na dopravních značkách.