Pronájem lešení je ta nejlepší dostupná volba pro každého, kdo se chystá provést rekonstrukci svého rodinného domu či chaty anebo jiné stavební práce ve výškách vyžadující nezbytnou oporu. A pokud třeba někdo uvažuje nad tím, že by peníze ušetřil tím způsobem, že zateplí fasádu svého rodinného domu s pomocí žebříku, tak je to stejné jako by vsadil svůj život do loterie a je jen otázkou času, kdy zmožen nekonečným posouváním štaflí spadne dolů a přijde k úrazu.

stavba

Mnohem lepší je srovnat si v hlavě priority včas a nepodceňovat pravděpodobná rizika. Vaše zdraví či dokonce váš život už vám pak nikdo za žádné peníze nevrátí. Ovšem pokud si lešení pronajmete v půjčovně, tak oproti tomu, kolik by vás stála jeho koupě, ušetříte nemálo peněz a také nemálo starostí. Jistě, pokud byste měl lešení vlastní, pak byste ho měl kdykoli po ruce, a mohl byste ho případně za úplatu pronajímat svým známým. Ovšem tato úvaha má jeden nemalý zádrhel, a tím je jeho stavba. I když totiž pomineme, na kolik by vás v součtu vyšla jeho přeprava, jelikož byste musel z místa na místo převézt těžký a nadměrně veliký náklad, který vám v případě zapůjčení doveze samotná firma, tak byste se dále musel poprat s jeho montáží.

lešení

A navrhnout zcela bezpečnou lešenářskou konstrukci, její ukotvení na stavbě a zajištění proti počasí jako je třeba silný vítr, není nic pro laiky. Ti by se takovému riskantnímu nápadu měli zcela vyhnout, neboť v případě, že konstrukci budou navrhovat a stavět sami, přejímají tak odpovědnost za ty, kteří za nimi na lešení přijdou, ale také za ty, kteří se budou pohybovat pod ním. A než riskovat ztráty na životech a na zdraví, to už je lepší si za pronájem konstrukce se vším všudy připlatit pár korun navíc.