Víte vůbec, že tu první vymyslela vlastně žena?!Právě takovému chytrému nápadu vděčíme za to, že si mohou naše ruce odpočinout a naše nádobí pak vypadá naprosto dokonale. Toto moderní vybavení se těší velké oblíbenosti zhruba u 40% českých uživatelů.

myčka

Kromě toho, že se nemusíte starat o zbytky jídla na vašem oblíbeném porcelánu, ale ušetříte hodně na energii a také spotřebě vody.
Samozřejmě také profesionální myčky nádobí podléhají řadě testů. Většina zkoušek se především zaměřuje na účinnost mytí, hlučnost a pak také spotřebu, která nesahá hluboko do naší peněženky. Testuje se běžný, ale i úsporný program, kdy vyjde na světlo, který výrobek je více kvalitní.
Na jeden cyklus většinou spotřebujete kolem 10 litrů vody. Vaše vlastní ruce ve spojení s dřezem a hordou talířů takové úspoře nemohou rozhodně konkurovat.

Jak si vybrat to nejlepší
1.) Potřebujete zabudovanou nebo volně stojící?
Musíte vždy vycházet z vašich aktuálních potřeb a možností vaší kuchyně. Nejlepší je nákup v době, kdy právě tento prostor podléhá rekonstrukci. Takto vlastně ani nikdo nepozná, že se přístroj ukrývá přímo v útrobách vaší linky. Celkový vzhled kuchyně pak působí velmi moderním a uceleným dojmem. Pro rodiny s malými dětmi se vám bude hodit ochranná pojistka přístrojové desky. Tak se vyhnete tomu, že ji budou chodit malé ručičky neustále zapínat.

2.) Jak si správně přečíst energetický štítek?
Tato cedulka obsahuje všechny podstatné parametry, které se musíte naučit rozluštit. Přitom nejvyšší energetickou účinnost má třída A+++. Přístroj dále volte spíše tichý, aby vás zbytečně nerušil při dalších činnostech. To platí zejména v případě, že je vaše kuchyně volně spojena s obývacím prostorem.

myčka nádobí

3.) Zvolte správný program
Většinou u těchto šikovných přístrojů najdete tři základní: hlavní, standardní a úsporný, kdy má voda 50 až 70 stupňů, u eko programu 45 stupňů. Samozřejmě záleží také na ceně, protože vyšší třída vašeho pomocníka vám zaručí možnost výběru kvalitního čištění vašeho nádobí.
V případě, že si stále nevíte rady, oslovte přímo odborníka na prodejně, který vám pomůže se samotným výběrem k vaší naprosté spokojenosti.