Když si představíte dobu našich prapředků, o které jste se učili ve škole, určitě nevěřícně kroutíte hlavou. Jak je možné, že žili a pracovali bez všech těch vymožeností, které jsou dostupné naší generaci?

Jen tak na okraj, věřte tomu, že generace, které přijdou po nás, se budou usmívat nad tím, jak jsme mohli žít a pracovat bez jejich vymožeností!

dřez, mytí nádobí

Ale vraťme se k našemu zamyšlení.
Už jen poohlédnutím za životem našich rodičů najdeme velké rozdíly v usnadňování některých celkem běžných činností. Vezměte si, např. obyčejné mytí nádobí.
· Naše prababičky měly mycí škopek, do kterého nalévaly vodu, předem ohřátou na kamnech.
· Naše babičky už myly nádobí luxusněji ve dřezu s pomocí vodovodní baterie. A teplou vodou, pokud ji mohl ohřívat průtokový ohřívač.
· Naše maminky už měly kohoutek napojený na vodovodní řád, kde teplá voda nebyla luxusem.

Všechny musely u mytí nádobí stát, používat saponáty, které občas způsobovaly vyrážky na rukou. Poté musely nádobí utírat utěrkou a sklo s příbory doslova leštit, aby nevypadaly, jako nedotknuté vodou.

A my? My na to máme myčku na nádobí.
Kolik domácností se profesionální myčce nádobí bránilo. Bože, taková zbytečnost! Ale ta domácnost, která si ji pořídila, už nechce jinak!
A co teprve profesionální kuchyně? Ty profesionální myčky nádobí potřebují zcela jistě. Bez nich by se pěkně prodražila pomocná pracovní síla.

Jen si to představte.
· Kolik talířů, talířků, hrnků, podšálků, příborů by musela umývat každou směnu?
· A kolik vody by se spotřebovalo?
· Kolik saponátů?
· Kolik času by taková pomocná síla v kuchyni strávila na nohou u jednoho velkého, vodou po okraj naplněného mycího dřezu?
· Kolik vody by bylo kolem dřezu?

Naštěstí se dnes pracovní prostředívylepšuje, jak jen to jde! Předchází se tím úrazům, prohlubuje se efektivita a výkonnost pracovních sil. A navíc je nádobí dokonale čisté, a to i bez zbytečného stání u dřezu a bez rukou pokrytých vyrážkou! S profesionálními myčkami nádobí to ani jinak nejde!

sklenice v myčcé nádobí