Máte-li na interiér i exteriér vašeho domu vyšší estetické požadavky, pořiďte si dřevěné rolety. A uvidíte, že okamžitě pozvednout vzhled vašeho domu o úroveň výše. Dům s dřevěnými prvky totiž již na první pohled vypadá úplně jinak. Skutečné dřevo je v dnešní době znakem luxusu, a také znakem vytříbeného vkusu jeho majitele. Takové domy, kde sídlí lidé se skutečným citem pro krásu, bývají zpravidla posazeny v pěkné rozlehlé zahradě s několika vzrostlými stromy a s bohatou květinovou výsadbou. A právě k takové zahradě se dřevěné rolety výborně hodí.
Ale kdo by si třeba myslel, že vyniknou pouze na starých domech a na prvorepublikových vilkách či jiných památkách, tak ten by se mýlil. Stejně tolik parády nadělají na moderních novostavbách.

okno

Majitelům poskytují mnoho výhod

A navíc, důležité jsou také jejich funkční vlastnosti, se kterými budete jistě spokojeni. Jak se již od rolet očekává, výborně slouží ke stínění. A to jak k úplnému zatemnění celé místnosti, tak pouze k částečnému přistínění. A mají také další důležité funkce. Mezi ty patří ochrana před nepříznivými povětrnostními vlivy. Pokud venku hodně fouká a bojíte se otevřít okno, aby nedošlo k jeho prudkému zabouchnutí a následnému rozbití, můžete si v tomto případě velice efektivně pomoci se staženými roletami.

okenice

A další výhodou je i tepelná a zvuková izolace, kterou vám takový předokenní prvek také poskytne. Nicméně rolety jistě oceníte i v případě, kdy se chystáte na delší dobu opustit dům a bojíte se zlodějů. Díky své bytelnosti a umístěním před oknem vytvoří další zábranu k jejich proniknutí do domu. A jejich ovládání je velice snadné a praktické – můžete si zvolit mezi mechanickým a automatizovaným elektrickým ovládáním, které může být klidně i bezdrátové.