S léčbou prostaty pomůže i sama příroda

Lékař po odborném vyšetření a také zvážení vašich příznaků konstatoval zvětšenou předstojnou žlázu, navrhl léčbu, která za posledních patnáct let učinila velký pokrok, a rovněž zdravotní režim. Co můžete vy sami udělat pro zmírnění obtíží? Důvěřujte darům přírody a naučte se s nimi zacházet. O své podpůrné léčbě však lékaře informujte!

senioři

Setkání vědy a tradice – jak mohou pomoci některé rostlinné prostředky
~ Serenoa– nízká plazivá palma je léčebný prostředek, který používali původní obyvatelé Ameriky na problémy s prostatou; novodobé výzkumy prokázaly, že tato rostlina obsahuje látky pomáhající blokovat produkci hormonů, obzvláště dihydrotestosteronu, který povzbuzuje růst buněk prostaty
po staletí užívají bylinkáři jitrocel k léčení celé řady obtíží; dnes již víme, že listy jitrocele obsahují zinek, který je důležitý pro rovnováhu hormonů u mužů, a tudíž zároveň zmírňuje příznaky zbytnění prostaty

~ vysoký obsah flavonoidu lykopenu v tepelně upravených rajčatech pomáhá chránit před rakovinou prostaty

PROSTADYNE – bylinná léčba
Tyto byliny v rozpustné formě lze užívat jako prevenci i jako léčbu. Lék je složený ze čtyř základních bylin, prospěšných při zmírňování prostatických obtíží. Jedná se o vrbovku malokvětou, pýr plazivý, kopřivu dvoudomou a cibuli lékařskou.
Dávkování: jednu kávovou lžičku přípravku rozpusťte v 1dcl vody a vypijte nejlépe na lačno.

rostlina

V neposlední řadě je důležitá také výživa. Jezte potraviny s vysokým obsahem zinku, beta-karotenu, flavonoidů a vitamínů C. Zařaďte do jídelníčku větší množství fazolí, čočku, obilí, ořechy a semena, korýše a třikrát týdně olejovky. Omega-3 mastné kyseliny v olejovkách posilují imunitu, proto vás mohou chránit před infekcemi i ostatními příčinami vzniku prostatitidy. Doplňte také vitamín E, jenž odstraňuje volné radikály, které mohou poškozovat DNA a vést k vývoji rakoviny.

Podobné příspěvky