Vy se pořád oháníte tím, že jste celý život nevystrčil paty z tuzemských břehů řek, rybníků a jezer. Že nemáte zkušenosti. Že už jste na taková dobrodružství starý. Že nemáte ani pořádné vybavení. Dokonce ani nevíte, jaké vybavení byste na mořské ryby měl mít. To jsou jen bohapusté výmluvy, abyste zakryl obavy z neznáma, viďte? Jen si to přiznejte! A co Váš sen o rybaření na moři? Ten necháte proplout mezi prsty, jako úhoře? Tak to teda ne.

člun

1. Takže říkáte, že nemáte zkušenosti. Dobrá. A kde byste je měl jako vzít, když se první příležitost naskytla až nyní? Mimochodem, rybaříte tolik let, takže bez zkušeností docela nejste.
2. Věk? Že nemáte ten správný věk? A který je ten správný? To Vám http://www.benecko.info/ubytovani/ nikdo nespočítá! Cítíte se dobře? Nechybí Vám vášeň pro rybaření? Tak proč mluvíte o věku?
3. Vybavení pro rybáře, kteří loví v mořských vodách , je pro ně připraveno i v našich končinách. Nejste ani první, ani poslední rybář na území s absencí moře, který se vydává za mořským rybařením do dalekých krajů. Ať jsou to severské státy, nebo jižní Evropa.
4. A co tam máte dál? Co si máte vzít s sebou? Tak to je snad jen řečnická otázka, na kterou nečekáte odpověď, viďte? To je to tak těžké poptat se starých mořských bardů, nebo přímo v oddělení rybářského vybavení pro mořské podmínky?

pstruh

Ne, není důvod odvolávat účast na rybaření na moři. Svoje výmluvy zakopejte sto sáhů pod zem a nechte místo pro vášeň z rybaření! Neříkejte, že nemáte přehled o všech mořských potvorách, které chcete celý život ulovit. A nyní je ta chvíle, kdy se Vám sen z dob dětství může splnit. A splní! Pokud překonáte obavy.
Samozřejmě, že se bez kvalitního rybářského vybavení neobejdete! Moře a mořské ryby potřebují něco jiného, než co máte doposud ve svém rybářském vaku. Ale s tím jste musel přece počítat! Budete muset změnit rybářské pruty a navijáky. I boty a plovoucí oblek budete muset pořídit. Různé návnady a ostatní detaily, které z Vašeho snu učiní realitu.

A Vy máte navíc už zajištěné ubytování, cestu i pronájem lodi. Co víc si přát!