Stavba je starost

Každá stavba s sebou nese nějaké to riziko. Ať už dojde ke zdržení kvůli pozdě dodanému materiálu nebo kvůli pozdnímu nástupu řemeslníků. Časový harmonogram stavby je nedílnou součástí projektové dokumentace a každá jeho výchylka může stát stavební firmu spoustu peněz. Penále za pozdní odevzdání stavby není zrovna malé. Teorie je jedna věc a praxe zase druhá. Komplikace můžou nastat vždycky, ale profesionální a kvalitní stavební firmy jsou na nečekané události zpravidla připraveny.
stavba vily
Stejně tak počítají v rozpočtu i s vedlejšími náklady, které by měly pokrýt nečekané výdaje. Tato rezerva je pro mnoho menších stavebních firem záchranným kruhem. V každém rozpočtu je počítání i s lešením, a je jedno, jestli s trubkovým nebo modulovým. Zda si tuto pomocnou stavební konstrukci stavební firma zapůjčí, záleží na tom, jaké má vlastní vybavení.

Výběrovým kolem to začíná

V současnosti se stavební firmy dostávají k zakázkám přes výběrová řízení. Vzhledem k tomu, že každý dostane stejné podklady s podrobným položkovým rozpočtem, snaží se výběrové kolo každá stavební firma vyhrát svými cenami. Někdy se člověk opravdu diví, za co se dnes umí stavět, ale nejnižší cena prostě vyhrává. Zodpovědní jedinci prostudují nejprve pořádně celou zadávací projektovou dokumentaci, aby zjistili, že položkový rozpočet obsahuje opravdu všechno co má. Musí obsahovat veškerý materiál, montáž, dopravu i všechny pomocné konstrukce. Trubkové lešení, které je náročnější na montáž, bude určitě dražší než lešení lehké nebo jen pomocné kozové. Všechny tyto rozdíly by se měly v položkovém rozpočtu zohlednit, aby při stavbě, právě kvůli tomu, nescházely peníze při samotné realizaci.
řemeslníci na lešení

Spolehněte se na profesionály

Pokud jako stavební firma nemáte k dispozici vlastní lešení, obraťte se na profesionály, kteří vám tuto pomocnou konstrukci nejen zapůjčí, ale sami i namontují a demontují. Budete mít tak jistotu, že všechno bude zajištěno, tak jak má.

Podobné příspěvky