Velké stavební firmy mívají svá vlastní lešení, některým soukromým osobám, malým firmám, občanským sdružením nebo organizacím se vyplatí pronájem lešení, a to včetně dopravy, montáže, bezpečnostního zajištění, eventuelně proškolení.

vysoké lešení

Trubkové lešení – sázka na klasiku

Trubková lešení jsou sice nejstarším osvědčením typem, v současné době však nepředstavují převahu v praktickém využití. Na trhu jsou dnes i jiné systémy a můžete se rozhodnout, který z nich je právě pro vaše účely vhodný. Výhodou trubkových konstrukcí je relativně velká pracovní plocha. Pohyb po lešení je také tím pádem bezpečnější, pochůzková šířka po celém obvodu stavby je v tomto případě 155 cm. Nejčastěji se tento typ lešení užije na hrubých stavbách a pro náročnější zednické práce, jakými jsou maltové omítky, vyzdívání budov a výklenků, atypická stavební řešení, restaurování historických památek. Trubkový systém je dostatečně flexibilní, postavíte jej i na nerovném a různorodém povrchu.

Lešení rámové

Čím by se dal tento typ konstrukce vyzdvihnout? Především jeho stabilitou a rychlostí výstavby. Rámové lešení sestavíte o polovinu rychleji, než trubkový systém. Rámové konstrukce se vyrábí buď jako pojízdné, závěsné, nebo klasické stacionární. Další předností jsou nižší nároky na stavební prostor, rámy jsou užší a z toho důvodu se využívají v místech s rušným okolním provozem, např. v městských aglomeracích podél silnic, na opravy budov úřadů a institucí, kde je nutno zprůchodnit část chodníku podél objektu.

stavební pomůcka

Hliníkové věže

Statistické průzkumy prokazují, že velké procento zájemců, kteří řeší dočasné stavební úpravy, rekonstrukce, nátěry fasád, čištění a natírání nebo výměny okapů, a další záležitosti drobnějšího charakteru, si pronajímají lehké hliníkové trubkové systémy, připomínající po sestavení tvar vysokých věží. Běžná pracovní výška je zhruba 10 metrů, podmínkou je pouze rovný a stabilní povrch, po kterém lešení pojíždí na kolečkách. Kolečka se pochopitelně dají zajistit, ale musí mít stabilní oporu právě na rovném terénu.