Umělé květiny se stávají v poslední době oblíbeným artiklem. Umožňuje to zdokonalení výroby jednotlivých komponentů z plastických hmot, z nichž se tyto výrobky skládají, a výsledek vás možná velice příjemně překvapí. Na první pohled vypadá většina těchto umělých tulipánů, růží, narcisů, břečťanů a mnoha dalších rostlinných druhů skutečně věrohodně a je možno říci, že jsou tyto výrobky na kvalitativně vyšší úrovni, než tomu bylo před několika desítkami let.

růžové umělé tulipány

Vykryjte s nimi nevzhledné rohy a výklenky – obrovskou výhodou umělých květin je jejich variabilita. Vyrábí se v různých velikostech, což znamená, že můžete snadno umístit do prostoru jakoukoli rostlinu, aby působila dekorativně a zakrývala místa, která nemusí být zrovna příliš na očích. Například můžete posadit pnoucí rostlinu do rohu na dřevěnou rohovou poličku s květináčem a výsledkem bude krásná dekorace.

umělé tulipány

Některé rostliny s kvítky se hodí do arkýřů, výklenků, ke stolkům či na zahradní terasu, kde celý prostor rozjasní podobně, jako živé rostliny. O umělé rostlinstvo se pochopitelně nemusíte starat, jedinou údržbu, kterou vyžaduje, je občasné osprchování od prachu, případně s použitím saponátu, je-li třeba.

Umělé rostliny odolávají i domácím mazlíčkům, o některých živých rostlinkách je známo, že chutnají psům a zejména kočkám, které si jimi čistí žaludek. Například takový zelenec, asparágus nebo kočičí trávu, mohou kočky důkladně ohlodat. Do umělé rostliny se ovšem nepustí, a nebudou si s nimi pravděpodobně ani hrát, čímž by je mohly nevratně poškodit.

Umělé květinové dekorace vám poslouží i ve výjimečných životních událostech, např. při oslavách narozenin, svatbách, maturitních večírcích, abiturientských setkáních, promocích atp. Můžete jimi bez obav osadit interiér i veškeré venkovní prostory, a to prakticky za každého počasí.