Úsporná metoda stěhování s tažným zařízením přináší své ovoce

Pohyb vám jen prospěje

Technika přináší lidstvu mnoho vymožeností, ale také svádí k lenivosti a pohodlnosti. Člověk je však součástí přírody, není robot, kterého můžete na půl roku odložit do skladu a pak jej znovu uvést do provozu prakticky beze změny, lidské tělo bylo vytvořeno tak, aby se hýbalo. Pokud pomineme vážná onemocnění či úrazy, kdy lidé skutečně zůstávají nemohoucími a jsou odkázáni na pomoc druhých, měli bychom se neustále pohybovat, prakticky každý den. Nejzdravější pohyb je chůze, ještě lepší je chození po schodech a zdraví prospěšné je i přenášení a manipulace s břemeny, s přiměřenou hmotností.

stěhování svépomocí

A to je právě vhodná chvíle k tomu, vyzdvihnout stěhování svépomocí. Máte-li tažné zařízení na auto Škoda Amsa a možnost za něj připojit vozík s dostatečně velkým nákladovým prostorem, jste pány situace a můžete konečně se svým tělem něco dělat. Tento způsob stěhování můžeme doporučit každému, kdo je zdráv, a komu schází fyzický pohyb.

přívěsný vozík

Stěhováním odbouráte stres

Při stěhování je nejvíce stresující příprava, tedy balení věcí a zejména administrativa. Ta vám paradoxně sebere nejvíce sil, protože musíte obcházet úřady a jednat s úředníky, mnohdy ne zrovna přívětivými. Jakmile však dojde k samotnému převážení předmětů, bude to naopak antistres, protože se při pohybu do krve uvolní endorfiny, a ty sníží množství kortizolu a adrenalinu (stresových hormonů).

Může se pak stát, že najednou zjistíte, že vás vlastně to nošení věcí baví, najednou se vám zvýší pocit vlastního sebevědomí, bude vám svět kolem vás připadat jaksi lepší, protože endorfiny působí v organismu podobně, jako droga. Ovšem pozitivní droga. Dobře to znají mnozí rekreační či vrcholoví sportovci a vy se prostřednictvím svépomocného stěhování můžete přiblížit situaci, kdy si řeknete, že byste mohli cvičit nebo se hýbat pravidelně, a to je rozhodně prospěšné rozhodnutí.

Podobné příspěvky