Mnoho lidí se neustále dohaduje, co vlastně Goddess Kálí je a jaký má význam či poslání. Spousta informací byla již předeslána a spousta z nich se traduje po celé tisíciletí. Patřila mezi jednu z hlavních zakladatelek vesmíru. Svým ničivým posláním však v dnešním hrozivém a nebezpečném světě stále více lidí mate a upozorňuje na svou nevyváženou a především neomezenou sílu, kterou může všechno zničit.

bohyně

I. Bohyně Kálí, má neomezenou moc a nepůsobí na ni čas. Vesmírem políbená má výjimečné schopnosti. Označuje se však jako hněvivý aspekt Déví, což byla láskyplná bohyně. Tento hněvivý aspekt dostala až po své přeměně. Proto bývá vyobrazena tmavou barvou, nejčastěji modrou a v mnohých případech až černou.

Smysl v náboženství

Tato mocná bohyně nad ničím zbytečně neváhá a je přímočará. Jakmile se někam dostane, dokáže přetvořit veškerou energii. Je však bohyní smrti a zkázy. Mnohdy je také označována za bohyni epidemie a nemoci, bývá také symbolikou válek a různých bojů. Její vyobrazení o ledasčem vypovídá. V ruce drží meč či jakousi šavli. V další useknutou hlavu a má také misku s krví. Většinou má čtyři ruce, ale existují i dokumenty, které potvrzují, že jich měla ještě daleko více. Kolem krku korále z lebek nebo z hlav svých obětí. Pokapána krví z bojiště a toužící po dalším boji. Ukrutná a rozmarná.

meditace

I. Ovšem druhé její poslání ji vykládá za tu, která se snaží dobře pochopit veškerou symboliku a snaží se ji přetvořit v něco dobrého. Proto se říká, že likviduje špatné a staré věci a přichází s novým. Jedná se tedy o formu končících cyklů a posla smrti. Má mocnou sílu a přetváří energii. Lidé si ji díky tomuto faktu vykládají různě. Ti, kteří mají dobré zkušenosti a vlastnosti mohou tvrdit, že jim v ledasčem pomohla a to právě díky tomu že je zachránila před nebezpečím. Často se totiž uchyluje k tomu, že sama o sobě tvrdí, že bere lidem špatné věci a chrání je jako své děti, kterým by vzala špatnou a nebezpečnou věc z rukou.