Jestliže se právě chystáte na to, postavit se na vlastní nohy, otevřít si svou vlastní firmu anebo si jen zařídit samostatnou živnost, tak si jistě budete zároveň vybavovat i svou vlastní kancelář. Bez ní se totiž žádný podnikatel nemůže obejít.

obrázek skříně

Plánujete-li totiž alespoň minimální komunikaci se svými klienty, ke které patří i nějaké to občasné osobní setkání, tak se rozhodně neobejdete bez místnosti k tomu určené, která bude vhodně vybavena k takovéto akci. No jen si představte, jak by to třeba vypadalo, kdybyste své klienty přijímali u sebe v bytě, třeba v kuchyni u jídelního stolu anebo v obývacím pokoji u konferenčního stolku. Jistě, možná máte skvěle a reprezentativně vybavenou domácnost, ale i tak se to nehodí.

pracovní stanice

Není příliš vhodné, přijímat pracovní návštěvy u sebe v bytě, neboť tak každý sleduje, jak žijete, některým vašim hostům to může připadat divné, ba až trapné, že si je vedete k sobě domů a členy vaší rodiny jistě něco takového rovněž nepotěší. A navíc, pokud máte k dispozici svou vlastní kancelář, byť by byla součástí vašeho domu či bytu, tak jste i svým způsobem nezávislí na tom, co se zrovna u vás doma děje.

multi obrazovky

Takže se nemusíte obávat toho, že kolem vašeho významného klienta budou pobíhat vaše rozdováděné malé děti anebo že se tam nešťastnou náhodou projde někdo v županu či v trenýrkách, což se v obývacím pokoji klidně může stát. Takže ať už to vezmete, z kterého konce chcete, tak vám vyjde, že vlastní kancelář je ten nejlepší vklad do vašeho podnikání. Tím spíše, že vám pro začátek stačí menší samostatná místnost, kde bude stát váš psací stůl, kancelářská skříň a pár židlí k tomu, což vám pro začátek bohatě postačí.