Vybavit si zahradu levně? Jde to! Poradíme vám

Nákup po sezoně

V létě zjistěte, co vám na zahradě chybí. Pokud možno vyvarujte se koupi drahých věcí v sezoně. Pokud je to alespoň trochu možné, sekejte letos ještě tou starou sekačkou a počkejte si na podzim. Budete mile překvapeni z příznivých cen. Podobně je to i se zahradním nábytkem. Všichni víme, jak je drahý. Pokud chcete nábytek, který se za rok nerozpadne, musíme investovat tisíce. Ceny po sezoně bývají klidně poloviční.

nové_posezení

Nevěříte? Přesvědčte se sami na webových stránkách. A pokud sháníte sekačku či nábytek na chatu a už jste ji zazimovali, nezoufejte. Mnoho obchodníků už nabízí službu uskladnění do jara u nich a až pojedete poprvé na chatu, vyzvednete si své zboží.

Doplňky

Po sezoně se vyplatí kupovat i různé maličkosti, na kterých můžete ušetřit také spoustu peněz. Pokud potřebujete nové podložky na sezení, je ideální čas. Ušetříte i na různém osvětlení nebo solárních ozdobách, například lucerny, louče či svítící včelky. Pořídit si můžete i sady na letní limonády nebo lehátka.

Kdo si chce v létě užívat

Pokud vám letos chybělo koupání, protože jste se báli kvůli pandemii jezdit na koupaliště, je správný čas na investici do vlastního bazénu. Nemusíte nutně hrabat díru o rozměrech osm metrů na pět, můžete si pořídit bazén nad zem.

domácí_bazén

Jako podklad mu postačí písek a „flís“. Pokud ho pořídíte po sezóně, ušetříte opravdu hodně peněz, které potom můžete použít na potřebnou chemii a napuštění vody. Pokud nemáte na zahradě tolik místa, a přesto se rádi koupete, nezoufejte. Můžete si pořídit vířivku. Je nafukovací, takže je skladná, má vlastní filtraci, vody nepotřebuje tolik jako bazén a součástí balení je folie, díky které bude voda příjemně teplá. Čištění vířivky není nijak složité, zvládne to opravdu každý, budete jen potřebovat chemii do vířivky Chlorito. A pokud přeci jen nemáte na zahradě místo ani na vířivku, pořiďte si solární sprchu. Osvěží vás a prostorově není nijak náročná.

Podobné příspěvky