Pokud jste zatoužili po kožené sedačce ať už domů, do bytu nebo kanceláře je důležité si pečlivě vybrat. Kožené sedačky jsou už dlouhé roky velmi oblíbené už jak pro své užitné vlastnosti tak také pro nestárnoucí krásu s nádechem luxusu. Kůže sama o sobě je velmi variabilní přírodní materiál, který Vám, pokud se o ni správně staráte, dlouho vydrží. Podle průzkumu vydrží až 4x déle než čalouněná sedačka. Sice investice do kožené sedačky může být vyšší, ale získáte tím pohodlný, reprezentativní a nestárnoucí kousek do interiéru. Už než vstoupíte do obchodu, měli byste si rozmyslet, zda hledáte kožené sedačky anebo levnější variantu v podobě koženky nebo eko kůže. Jsou od sebe skoro k nerozeznání. Rozdíl ovšem uvidíte po letech používání. Určitě vybírejte výrobce sedaček s delší záruční dobou. Tito výrobci si za kvalitou svých sedaček stojí a vy si můžete být jistí, že kupujete opravdu kvalitní kousek. Další informace o pečlivém výběru najdete zde .

kožená sedačka

Jak pečovat o kožené sedačky

Kožené sedačky jsou z přírodního materiálu. Proto je dobré se o ně starat. Jednou až dvakrát ročně se doporučuje je ošetřit a to speciálními přípravky přímo na koženou sedačku. Tento ošetřující přípravek Vám nejen vyčistí Vaši luxusní a pohodlnou koženou sedačku, ale také Vám ji naimpregnuje. Tímto Vám sedačka vydrží mnoho let krásná a vy nebudete litovat vynaložených financí.

kožené sedačky

Na co ještě přihlížet při výběru kožené sedačky

Jsou ještě malá pravidla, na která byste měli při koupi kožené sedačky myslet. Je důležité zhodnotit, do jaké místnosti sedačku kupujete. Pokud máte menší prostor, raději zvolte rohovou koženou sedací soupravu tak, abyste měli volný průchozí prostor. Nedoporučuje se také kožené sedačky umístit blízko topení nebo oken. Přímé nebo ostré sluneční světlo může měnit barevnost kožené sedačky.