Pokud se letos nechystáte na zahraniční dovolenou, ať už z jakéhokoli důvodu, stačí se porozhlédnout kolem sebe a najdete i zde mnoho zábavy a dobrodružství. Co takhle se vydat na pěší či cyklistickou vyjížďku, s přespáním pod širým nebem? Ano, pravda, není to příliš vhodné, pokud máte malé miminko, ale pro starší děti to vhodné je.
Podívejte se na internetu, v okolí je určitě nějaká ZOO, rozhledna, zajímavé místo, zábavní park, lanový park, jízda parníkem a mnoho jiného programu. Nabízejí se také vyhlídkové jízdy historickými vlaky, což je nezapomenutelný zážitek.
stavba v Bretani
Další možností je najít si krásné místečko někde na pískovně u vody, kde si děti vyhrají s vodou, pískem, lopatičkami budou budovat přehrady a rybníčky i celé hrady, Vy se zatím můžete opalovat a až nastane chvíle pro ochlazení se, s chutí se všichni vrhněte do vody, trénujte s dětmi plavání, házejte si s nimi míčkem, povozte je na nafukovací matraci či jiné nafukovací obludnosti. Také si můžete půjčit loďku nebo šlapadlo a projet se okolo břehů pískovny a cestou zjistit, kde je to nejlepší občerstvení pro žíznivé tatínky.
I obyčejná pískovna nám nabízí mnoho míst k vyřádění se a užití si léta, aniž bychom museli jet k moři. A pokud se budete chtít schovat, navštivte naše překrásné hrady a zámky, jejich historické chladné komnaty, prozkoumejte blízké jeskyně a propasti, projeďte své okolí na kolech nebo pěšky, získáte tak na své okolí zcela nový pohled.
No, a pokud máte babičku a dědu na venkově, tak hurá k nim, to je skvělá příležitost jak uniknout z ruchu města do přírody.
přímořské alpy
A jedna důležitá věc, nezapomeňte si vzít sebou fotoaparát, jistě se najde mnoho momentů, které si rádi uchováte do budoucna, či je dokonce vystavíte do rámečků. Nemusíte být v zahraničí, abyste si užili mnoho zábavy a nových zážitků. Není to až tolik o penězích, jako o důvtipu.