V mládí mají muži tohoto hormonu na rozdávání. S přibývajícím věkem ovšem dochází k jeho poklesu. Začne tomu být zhruba ve třiceti letech. Postupně ho ubývá více a více. Nedostatek hormonu pak může způsobit snížení celkové vitality mužského těla, snížení svalové hmoty a ten největší problém, nedostatečnou (v některých případech vůbec žádnou) erekci.

kůže chlapa

S erektilní dysfunkcí se podle vědeckých poznatků setkává téměř každý druhý muž po čtyřicítce.Důvody těchto problémů však mohou mít mnoho příčin. Zejména za to může život v současném světě. Ten je v mnoha případech tak hektický a stresový, že to ovlivňuje celkové zdraví člověka. Psychický stav pak může mít vliv na mnoho nemocí, rovněž také na tento druh dysfunkce. Ta však může být způsobena také nedostatkem svalstva v oblasti pánevního dna či právě nedostatkem hormonů – zejména testosteronu.

silné ruce

Jakmile se však podobné problémy objeví, je potřeba je začít řešit. Ve čtyřiceti letech je člověk ještě mladý, tudíž si zaslouží prožívat kvalitní sexuální život.

Proto se lze zaměřit na několik způsobů léčby –

  • Posilování svalů pánevního dna –k čemuž mohou pomoct tzv. Kegelovy cviky. Ty byly vyvinuty jednak pro ženy po porodu, nicméně jsou vhodné také pro posilování svalů pánevního dna u mužů, což může pomoct jednak k prevenci zbytnělé prostaty, jednak ke kvalitnější erekci.
  • Změna životního stylu –jestliže prožíváte hektický život, je potřeba trošku zpomalit a věnovat se sám sobě. Dopřejte si tak opravdu kvalitní a dostatečný spánek, méně se stresujte, více se milujte (je vědecky prokázáno, že častější pohlavní styk zvyšuje hladinu testosteronu, který je ke kvalitní erekci nutný), dodávejte tělu potřebné vitamíny a minerály, jezte více sacharidů a dopřejte si kvalitní tuky. Celkově jsou zdravá výživa a pohyb nesmírně důležití.

silueta v soumraku

  • Pokud u vás již problémy s erekcí přetrvávají delší dobu, můžete si kromě výše zmíněného dopřát také doplněk stravy pro podporu erekce , který vás vrátí zpátky do sedla a vy tak budete moct žít opět plnohodnotný život jako dříve.