Není nic horšího, než když tělesně postižený člověk, který je upoután na invalidní vozík narazí na schody. To je pro něj bez další pomůcek naprosto nepřekonatelná překážka. A jen málokdy jsou na místě po ruce nějací velice silní přátelé, kteří by ho mohli i s vozíčkem přes terénní překážku přenést.
točité schodiště.jpg
Tím spíše, že mnohem častěji dochází k situacím, kdy je člověk doma sám společně ještě s druhou osobou, která o něj pečuje. A někdo takový jistě nemá dostatek síly, aby jej neustále přenášel a tahal do schodů či ze schodů. Ovšem díky moderním pomůckám jakými jsou například schodolezy, už to nikdo dělat nemusí.
schody v bytě.jpg
Schodolezy jsou praktické pomůcky, které slouží právě k překonávání terénních překážek, jako jsou schodiště. Ať už jsou rovná či točitá, široká a úzká, tak ten správný schodolez si s nimi dokáže poradit. Na výběr máte ze dvou základních typů, kterými jsou schodolez pásový anebo kolečkový. Liší se svou nosností, rychlostí postupu i sklonem schodiště, jaký dokáží zdolat. Ten kolečkový oceníte především u úzkých a točitých schodišť, což jsou obzvlášť náročné a nebezpečné typy terénních překážek. Nicméně i takové schody se mohou v domech vyskytovat, a proto je důležité, že existují praktické pomůcky, jak je zdolat.
pomoc sestry.jpg
Každopádně je jasné, že na schodiště nenatrefíte pouze u vás v domě, ale také i na jiných místech, kam se třeba vypravíte na návštěvu anebo za prací. Takže jistě budete nadšeni z toho, jak jsou výše jmenované typy schodolezů mobilní. Jakmile zdoláte překážku, můžete je naložit do auta a převézt kamkoli jinam, kde se vám hodí mít je po ruce. Jistě je tak bohatě využijí nejen tělesně postižení vozíčkáři, ale také starší lidé, kterém dělá zdolávání schodišť obecně problémy, a kterým tak mohou jejich blízcí pomoci, aby tyto překážky překonali bezpečně a pohodlně bez zbytečné námahy.