Zažijte atmosféru rozkvetlých třešňových květů v Tokiu

Právě v Tokiu najdete top hanami místa, kde si nejlépe užijete obdivování krásy třešňového květu:

Nakameguro

Tato oblast se nachází podél břehů řeky Meguro. Každý rok se v této oblasti koná festival Sakura, během kterého jsou v noci květy nádherně osvětlené. Ideální místo pro procházku nebo šálek kávy v jedné z kaváren, které mají výhled na 800 rozkvetlých stromů, které lemují řeku.

rozkvetlé třešně

Park Inokashira

Navštivte část Kichijoja, která je domovem impozantních 1000 sakurských stromů. Park má spoustu míst k sezení, stánků a restaurací.

Park Yoyogi

Tento park je oblíbený mezi tokijskou mládeží a je velmi zaneprázdněn. Během jarního hanami je to zejména proto, že je tak prostorný. Obrovské stromy v parku blokují sluneční světlo a zabraňují růstu trávy, takže se doporučují pro piknik plachty nebo vodotěsné přikrývky.

Chidorigafuchi Ryokudo

Obklopuje Imperial Palace v Chiyoda Ward. Během sezóny hanami zde čeká mnoho lidí dlouhé hodiny v řadách na pronájem malé kánoe. Malebné prostředí v kombinaci s romantickým pohledem na sakurské okvětní lístky z něj dělají jedno z nejznámějších míst v Tokiu.

Park Koganei

Park, který má téměř 200 akrů a je domovem asi 1700 stromů sakura. Prostorné pozemky a množství sakur přitahují velké davy, které touží zažít hanami ve velkém.

stromy u řeky

Roppongi Sakurazaka

Malá ulice za Roppongi Hills, kde jsou v noci třešně osvětleny. Sakurazaka je oblíbený u zamilovaných párů a malých skupinek na krátkou procházku. Park totiž není vhodný pro piknik nebo párty.

Hřbitov Aoyama

Ideální místo, které nabídne jinou tak trochu pochmurnou atmosféru. Stovky stromů po obou stranách lemují dlážděnou cestu, která se vine posvátnými místy. Místní obyvatelé se snaží toto místo udržet v tajnosti a rádi si zde užívají svůj volný čas.

Zahrada Rikugien

Tradiční japonská zahrada má během sezony hanami dlouho otevřeno a nabízí pohled na nádherně osvětlené sakury. Zahrada účtuje malý vstupní poplatek.