Děti rostou jako z vody

Všechny maminky moc dobře vědí, jak malé děti rychle rostou. V předškolním věku jim tak jen málokteré boty vydrží déle než jednu sezónu, což není mnoho. Tím spíše, když pomyslíme na to, kolik taková dětská obuv stojí. Nicméně protože se jedná o naše nejmenší, kterým se jejich noha teprve vyvíjí a její zdravý vývoj je do velké míry závislý na kvalitě nošené obuvi, tak rozhodně není na místě na dětských botičkách šetřit nevhodnými způsoby, které by jim mohly uškodit.

kecky

A k takovým nevhodným praktikám patří například využívání obnošených bot po starších sourozencích anebo dokonce nákup obnošené obuvi v second handech.

S obuví se to má totiž jinak než s oblečením. Třeba u takového trička, kalhot anebo bundy příliš mnoho nezáleží na tom, zda jsou nové anebo zděděné po někom jiném, protože se vesměs jedná o volné oblečení, které děti v růstu nijak neomezuje a mimo estetického či případně hygienického hlediska zde neexistují žádné závady. Ale s botami je to jinak. Prošlapané boty mohou negativně ovlivnit vývoj dětské nohy a vést k různým nežádoucím deformacím a vadám pohybu.

botičky

Navíc, uzavřená bota je místo, kde se v teplém prostředí velice snadno množí různé mikroorganismy, takže v případě, že si pořídíme boty po někom cizím nám hrozí, že si s nimi pořídíme také například plísňové onemocnění, kterého už se v tom horším případě do konce života nezbavíme. Takových případů už bylo skutečně mnoho. Chcete-li proto svým dětem prospět, kupujte jim jednoznačně nové boty, které před nimi nikdo nenosil. Jistě se vám podaří najít obchod, kde budete moci nakoupit kvalitní obuv za rozumnou cenu tak, aby to vaše peněženka unesla.

Podobné příspěvky