Příznaky a prevence

Nezhoubné zvětšení prostaty postihne za život až polovinu všech mužů. Většinou se jedná o vyšší věk u mužů. Toto onemocnění se projevuje hned od svého začátku obtížemi, které jsou nepříjemné a jsou spojené s močením. Prostata je totiž orgán, který se nachází v pouze v mužském těle. Leží poblíž močového měchýře, a proto vznikají problémy spojené s močením. Jakmile se tento malý orgán, většinou ve zdravém stavu se jedná o velikosti vlašského ořechu, zvětší, způsobí nepříjemné obtíže. Může docházet k různým poruchám močení, častému močení a dalším nepříjemným projevům. Pak víte, že se něco ve Vašem těle děje a že Vás zřejmě postihlo toto onemocnění, které se nazývá běžně jako nezhoubné zvětšení prostaty.

pocit lásky

a. Největším problémem je noční močení. To je velice nepříjemné a špatné i z hlediska spánku. Pořád se v noci budíte a musíte chodit na záchod. Často kvůli tomu probudíte i ostatní, a proto je to nepříjemné nejenom pro daného postiženého jedince, ale také pro všechny zúčastněné. Nikdo nechce zbytečně vstávat a pořád chodit čůrat.

b. Mezi další obtíže se řadí přerušované močení nebo urgentní močení. Můžete mít pocit neúplného vyprázdnění močového měchýře. Chodíte často ve dne i v noci. Dokonce tento intimní problém může vést až k nedostatečné erekci, což nepřímo také ovlivňuje psychiku každého muže. Přidá se nervozita a stres a máte na větší problémy hned zaděláno.

Týká se vysokého počtu obyvatel

Onemocnění může postihnout muže jakéhokoliv věku, avšak ve většině případů postihuje starší muže, kteří jsou ve vyzrálém věku. Postupem času a vlivem okolností se totiž tento orgán může samovolně zvětšovat. Co udělat proto, aby se tento orgán nezvětšil a nemuseli jste řešit příznaky spojené s těmito obtížemi?

zamilovaný pár

Existuje prevence, kterou můžete dodržovat.
Nepít alkohol a nekouřit. Dodržovat zdravou životosprávu. Poskytnout tělu dostatek pohybu. Nejíst kořeněná a pikantní jídla. Dodržovat pitný režim, ale vyhnout se většímu přísunu tekutin před spaním. Nezadržujte často moč a snažte se dodržovat zdravější životní styl.

Podobné příspěvky