S kvalitním návrhem lze vytvořit dokonalou luxusní kuchyně

Dá se vůbec vytvořit kuchyně, o které by se dalo říci, že je luxusní? Samozřejmě, pokud se využijí všechny prostory tak jak mají. Budou správně ladit a navíc přinesou užitek. Kuchyně je totiž místem, kde budeme trávit poměrně nejvíce času a to nejen s rodinou, ale i přáteli. Proto moderní bydlení se soustředí hlavně na uživatelský komfort. V příliš rozlehlé a nesprávně rozložené kuchyni se pak hospodyňky více naběhají, je zde daleko větší riziko úrazu a často se i zbytečně prodlužuje doba vaření. A jak je známo, času není nikdy dostatek.
lednice u stolu.jpg
Pokud si necháme vypracovat projekt, jak by se mohla nejlépe uspořádat kuchyně v nabízeném prostoru bytu, získáme skutečně přepychové prostory, kde se nám bude dobře a rychle pracovat. Kuchyně totiž nemusí být nutně velká a prostorná, aby splňovala požadavky luxusní kuchyně. Ty jsou ukryté v tom, když naplní svoji podstatu užívání. Zkrátka splňuje nároky na optimální postup při přípravě jídla. Po ruce je lednice, potravinové skříňky a dostupné spíže. Dřez s dostatečně velkou pracovní plochou, zakončený varnou deskou, kde bude dále prostor pro odkládání. Vše lze podtrhnout efektivním osvícením a zároveň vkusně uspořádanou relaxační zónu.
obklady v kuchyni.jpg
1. Pracovní plocha – ta by měla mít nejmenší délku okolo 90 cm, samozřejmě pokud je delší, je to rozhodně lepší a pokud lze prostor rozšířit o rohový díl, tak už je to úplný ideál. Měl by být vždy na jedné straně dřez a na konci varný prostor. Pokud je možnost zvolit ostrůvek, tak je nejlepší varný prostor zvolit zde.
2. Varný ostrůvek – je vítaným pro místa, kde potřebujeme získat nějaký prostor navíc. Měl by být nejen přehledně uspořádaný, ale také dobře přístupný, nejlépe ze všech stran. Mnohdy lze ostrůvek propojit i s barem, což je příjemné pro posezení s přáteli, kde budeme mít všechno pěkně při ruce. Navíc se sem dají umístit zásuvky, skříňky, poličky, schovat třeba i odpadkové koše nebo nádoby na tříděný odpad.
3. Relaxační zóna – jedná se o praktickou část, kde bude jídelna. Mnohdy se musí zasáhnout do malé stavební úpravy, aby to nedopadlo tak, že na jedné straně stěny bude kuchyňská linka a na druhé prázdný prostor se stolem a lednicí. Zde skutečně provedený návrh ve 3D programu přinese to nejlepší řešení. Výsledkem bude nejen kvalitní kuchyně, ale něco víc, přepychový prostor pro každodenní vaření.

Podobné příspěvky