Betonové ploty mají dlouhou životnost a vyžadují minimální údržbu

Libovolná výška – betonové panely se dodávají na trh v obvyklých rozměrech 200 x 50 cm a podle toho se přizpůsobuje výška oplocení. Je možné ovšem panely zapustit i do země, až do hloubky cca 20 cm. V zemi nepodléhají korozi ani rychlejšímu rozpadu, který by výrazně promlouval do jejich životnosti, a tak lze v podstatě volit takřka jakoukoli výšku plotu podle potřeby. Zabudování první řady desek do země má i výhodu v tom, že lze prostor zabezpečit před podhrabáním zvířaty buď zvenčí dovnitř, nebo zevnitř ven.

cihlová zeď

Žádná údržba – desky i sloupky se vyrábí odléváním do tvarových forem a uvnitř odlitku se nachází výztuž v podobě betonářské oceli. Finální výrobek je již zbarvený do různých odstínů, takže plot nemusíte vůbec natírat (pokud ovšem jeho barvu chcete po čase změnit, je to možné fasádními barvami). Materiál nevyžaduje ani jiné údržbové práce, pouze s ohledem na rozvoj mechů a lišejníků a usazování prachu je vhodné využít tlakový čistič nebo ruční mytí kartáčem a hadicí s vodou.

Perfektní soukromí – kde máte dobré vztahy se svými sousedy, jistě nebudete stavět neproniknutelnou zeď, ale spíše živý plot, či pletivo s volně přístupnou brankou. Betonový plot se ovšem hodí tam, kde to se sousedy nemáte zrovna lehké, a kde je vaše soukromí nade vše. Plot můžete volit jednostranný nebo oboustranný podle toho, o jaké prostředí jde, a zda vám záleží i na pěkném vzhledu z vnější strany vaší parcely.

kamenná zeď

Estetika – co naplat, plot si také volíme podle toho, zda se nám líbí vzhledově, přece jen se na něj budeme dívat možná po zbytek života, když jeho životnost výrobci odhadují až na čtyřicet let. Naštěstí existuje mnoho variant barev a povrchů a je možné plot také kombinovat se dřevěnými latěmi nebo panely pokládat ve dvou barvách např. jako šachovnici. Nejde tedy o nevzhledný a fádní beton, jaký známe z vojenských staveb.

Podobné příspěvky