Vytvořte si „stěhovací šanon“

Zkušení nomádi, kteří mají již něco za sebou, doporučují vyrobit speciální složku s nezbytnou dokumentací, která se k procesu stěhování vztahuje. Nejlepší je vyhradit si pro tyto účely kroužkový šanon v kartonových deskách s pořadačem na plastové fólie, kam uložíte dokumentaci pro stěhovací firmu (objednávku služby, zapůjčení dodávky atd.), kontakty ohledně nového bydlení (realitní kancelář, majitele bytu či domu), dokumentaci k proclení u mezinárodního stěhování , veškeré další osobní doklady ohledně zaměstnání, lékaře, zdravotní pojišťovny, ostatních pojištění, nájemní smlouvu, kupní smlouvu. V principu jde o to mít všechny doklady pohromadě na jednom místě, aby byly při ruce, a nezabalili jste je někam do krabice a pracně je pak nehledali. Bývají zpravidla vždy tím prvním, co v novém bydlišti musíte řešit.

boxy

Osobní věci pro první dny v novém působišti zabalte zvlášť

Jeden větší kufr nebo krabici rezervujte pro tzv. první den v novém bydlišti. Měl by obsahovat nezbytné věci pro první den nebo dva dny, kdy budete vybalovat ostatní předměty, ukládat je na místě, a bude tu panovat kolem vás všeobecný chaos. Patří sem základní hygienické potřeby, toaletní papír, ručníky, osušky, pohodlné domácí oděvy (teplákové soupravy), spodní prádlo, domácí obuv, případně nejpohodlnější oděv do společnosti. Dále by tu neměla chybět tužka, propiska, papírový blok a další osobní věci denní potřeby. Nezapomeňte na každého člena rodiny, tedy především na děti a partnera. Toto zavazadlo stěhujte úplně extra, nejlépe vlastním vozem, aby se nepromíchalo s ostatními věcmi.

krabice na stěhování

Balení křehkých drobností si můžete ulehčit namísto bublinkové fólie a balicího papíru i starými kusy oděvů. Sklo a keramiku zabalte do ponožek, které jsou pro tyto účely ideální ochrannou bariérou proti poškození. Ušetříte peníze a stres sháněním balicího materiálu pro vycpávky krabic. Obecně platí, že těžké předměty patří do menších krabic, jednak aby unesly nápor, a pak aby nebylo břemeno příliš těžké pro přenášení. Lahve s tekutinami ukládejte do sáčků, kdyby se jejich obsah vyléval a volné místo v krabicích ucpěte novinami, aby při pohybu věci do sebe nenarážely.