Úklid a zbavení se nepořádku často není úplně zábavně. Takže si musíte poskytnout správnou motivaci. Některé nápady:

●     Hudba nebo zpěv podle písně jsou vhodné.

●     Odtáhněte záclony stranou, otevřete okna a nechte světlo a čerstvý vzduch vniknout do interiéru.

●     Přemýšlejte o tom, jaký čas potřebujete uklidit, nastavte časovač s časovačem a pokuste se jej nepřekročit.

Je důležité, abyste dokončili vždy jeden úkol a postupovali krok za krokem. Pokud uklízíte celý byt, začněte s místností, která je nejméně chaotická.
 

Pokud začnete s ložnicí, je nejlepší:

  1. Začněte například u své postele nebo si pracujte ve směru hodinových ručiček. Odstranit všechny položky, které nemají co hledat ve vaší posteli.
  2. Jakmile zmizí nepořádek, vyčistíte uvolněnou plochu. Ustelte postel.
  3. Totéž platí pro police a parapety. Vyčistěte povrchy a shromážděte všechny předměty na podlaze. Nyní máte prostor na čištění a poté věci znovu uspořádejte.
  4. Seřaďte všechny knihy a časopisy dohromady a odneste je na příslušnou polici, odložte nádobí do myčky, roztřiďte prádlo.
  5. Pokud je podlaha uklizená, můžete ji vyčistit a pokoj je připraven.

nepořádek doma
Obzvláště nepříjemné a časově náročné je dělání pořádku v šatníku. Zamyslete se nad tím, zda tuto oblast uděláte jindy. Zvláště u oblečení se nespokojíme s jeho pouhým úklidem.

Další tipy

●     Udělejte si prostor pro uklízení. Sbírejte všechny věci dohromady a pak je položte na správné místo podle kategorie.

●     Vezměte si něco s sebou při každé změně pokojů. Pokud si berete sklenici vody, dejte použité nádobí do kuchyně.

●     Ujistěte se, že každá položka má místo. Čím méně položek na volném prostranství, tím lépe vypadá váš domov.

●     Řazení sbírek volných položek. V jedné krabici můžete například ukládat kancelářské potřeby do jiné krabice pak malé předměty, jako jsou baterie, žárovky apod.

●     Zbavte se zbytečných věcí. V průběhu času se v obytném prostoru hromadí mnoho objektů. Pokud jste od nich vyčistili plochy, neb celou místnost, měli byste se jich poté zbavit. V důsledku toho jste více motivováni udržovat pořádek.

●     Chcete-li mít slušné pokoje v dlouhodobém horizontu, může pomoci dodržovat rutina čištění. Například si zvykněte na mytí nádobí v dopoledních hodinách, ustelte si postel před odchodem z domu.
části lega

Vyčistěte dětský pokoj

Jak se vám daří udržovat dětský pokoj uklizený, závisí na věku dítěte. V závislosti na věku dítěte můžete použít různé techniky. Čím dříve začnete, tím lépe se vaše dítě může naučit uklízet a udržovat pořádek.

Důležité je také to, že všechny položky mají svůj vlastní prostor, který je pro děti snadno dosažitelný. Pomoci mohou průhledné boxy s víčky, do kterých vložíte drobné předměty. Je doporučeno vytvořit rutinu. Například pokoj se uklidí vždy před večeří. To umožní vašemu dítěti zvyknout si na něj a bude snazší se orientovat.