Jakmile nastane horké léto, tak člověk začne slunce vnímat z úplně jiného úhlu pohledu. Slunce a teplo, na které se od jara nadšeně těší, už zdaleka nevítá s takovým nadšením jako v březnu či v dubnu, kdy byl vděčný za každé bezmračné jitro. Najednou je slunce v plné síle a žhne od rána až do večera, a najednou má člověk pocit, že toho světla a tepla je nějak moc.

markýza

Takže to nejlepší, co se dá v takovém horkém počasí dělat, je schovat se dovnitř do domu. Jenže ne vždy je v domě příjemný chládek, tak jak bychom si to v ideálním případě představovali. Může se totiž stát, že náš dům má většinu oken nasměrovánu na jih, a že z různých důvodů nemáme na zahradě ani jeden vzrostlý strom, který by nám poskytoval příjemný chladivý stín. Co tedy můžeme v takovém případě dělat?

Jak si doma zajistit stín

Zoufalství není rozhodně na místě. Přestože to nejlepší a nejvýkonnější klimatizační zařízení, které nás navíc nestojí žádné peníze, představují stromy a další zeleň, tak i v tom případě, kdy u domu nic takového nemáme, nemusíme zoufat. Existují totiž i jiné efektivní způsoby stínění , které nám poskytnou dostatečný komfort bydlení i v parném létě. A z mnoha možností, které máme na výběr si můžeme vybrat právě takovou, která nám nejvíce vyhovuje.

motýl

Ztlumit sluneční žár a odclonit vtíravé sluneční paprsky nám mohou pomoci jak venkovní, tak vnitřní žaluzie či rolety, u kterých navíc můžeme vybírat hned z několika druhů materiálů a provedení. Navíc si můžeme pořídit i venkovní markýzu, pod kterou hravě schováme i venkovní posezení či menší bazén. A abychom mohli v domě nerušeně větrat a netrápit se nezvanými návštěvníky, neměli bychom zapomenout na nezbytné sítě proti hmyzu.