Pokud si přejete zažít podobný klid a ticho v podobě čistých bílých pláží a příjemně horkého moře, které svádí jak k plavání, tak k potápění, doporučujeme vám kambodžský ostrov Koh Rong. Ten se nachází na jihu země, nedaleko pobřeží.

Krásnější, čistší a prázdnější než thajské ostrovy

Nejznámější thajské ostrovy jsou momentálně pod nadvládou turistů. Pokud si přejete zažít tu pravou exotiku, tajemství a atmosféru prázdných pláží, nezbývá vám, než Thajsko opustit – zde totiž sami na pláži nebudete ani za svítání, ani ve tři ráno. Vydejte se proto do Kambodže.
– Všude je čisto, pláže jsou bílé a uklizené a moře má skutečně tyrkysovou barvu
– Na plážích nejsou postavené slunečníky ani přítomna lehátka, ta jsou jenom pár metrů od hotelu, dál jsou pláže úplně prázdné
– Na pláže zde navazuje velice hustá džungle, která není předstíraná nebo uměle vysazená, jako tomu je na Samui
Veškeré ubytování je zde velmi jednoduché, nikde žádný luxus
– Až na konci roku 2017 se zde bude postupně stavět několik pětihvězdičkových hotelů, proto si pospěšte a užijte si dovolenou na Koh Rong dříve, než ho objeví masová turistika

Ostrov v rukou kambodžského magnáta
Tento magnát si ostrov pronajal, aby jej přestavěl k obrazu svému. Hotely, kasina, zahrady, golfová hřiště, vodní parky, letiště, přístav. To všechno tu chce v následujících pěti letech postavit. Proto byste neměli váhat. Na ostrově zatím není vůbec nic, takže pokud si chcete připadat jako v ráji, měli byste si zde užít dovolenou, než se i z Koh Rong stane totéž, co se stalo s Koh Samui.
· Proč byste měli jet na dovolenou právě na Koh Rong?
Není tady vůbec nic. Je tu jenom pár menších bungalovů na pláži a jedna nebo dvě restaurace. Turistický ruch zde nevládne pevnou rukou. Užijete si nerušené lenošení na pláži.