Kompletní přestavba bytu je časově i finančně náročná, proto je před započetím prací potřebná odborná příprava. Ideální je spolupráce s architektem, který navrhne nejen podobu nového bydlení, ale i postup prací. Ve starších domech by rekonstrukci měl předcházet stavební průzkum. Aby při stavebním zásahu nehrozilo zřícení stropu.

kuchyň

Žádnou příčku není možno bourat libovolně. Nové příčky by zase měly být lehké, aby neohrozily jeho únosnost. Rovněž výměna podlah za novou dlažbu může zatížit sousedy hlukem. Velmi drahé krytiny tak výměnou za PVC přinesou výrazné zhoršení.

Oproti klasickým dřevěným podlahám jsou nejen dražší, ale mají i kratší životnost. S energetickými úsporami se houfně vyměňují stará okna za nová, těsná, s izolačním zasklením. A právě tato se stávají příčinou problémů, především vzniku plísní. Těsná okna s dvojitým izolačním zasklením potřebují silnější rámy, aby sklo unesly. Okenní otvor se ale při výměně nezvětšuje, zmenší se tedy plocha skla. Místnost má poté mnohem horší osvětlení. Plocha skla by měla být alespoň osminou podlahové plochy.

kuchyňka

Duše domova

Po úspěšném zvládnutí všech nezbytných stavebních prací nastane příjemné období – vybavení interiéru novým zařízením. Nové obklady v koupelně, vana se sprchovacím koutem, umývadla s novými bateriemi. Toaleta s obklady ve stejném tónu. Barevné malby ve všech pokojích přesně podle vašich představ. Nábytek v pracovně i ložnici přizpůsoben novému prostoru. Po inspiraci v internetovém magazínu – moderní kuchyně vhodná do všech interiérů – je dohotovena i ta vaše. Ve spolupráci s odborníky stačilo zaměřit prostor nové kuchyně. Po zpracování 3D návrh a po doladění designu, kdy si zkonzultujete každý detail, jenová kuchyň vyrobena na míru a instalována ve vašem zrekonstruovaném bytě. Je to nejdůležitější místo, ve kterém se celá rodina každodenně schází a které tvoří duši domova.