Svatební obřad pod širým nebem má své osobité kouzlo. Kdo něco takového nezažil, neví, o co přichází. Nad hlavou jen Slunce, štěbetající ptáci, vůně okolních květů, pobíhající děti na louce, příležitost se zasnít a uložit tento slavnostní den do paměti jako nesmazatelnou vzpomínku na něco výjimečného, co už se nebude nikdy opakovat.
svatba

Svatba z lásky je vždy něčím, co člověka dojímá až k slzám. Máte-li štěstí na partnera, který vaši lásku opětuje, a dovedete ji společně až k oltáři, co víc vám může scházet? Asi nic. Romanticky snít ovšem můžete jen tehdy, bude-li vaše oslava podepřena reálným zázemím.

S plánováním svatby je to jako s výletem do hor. V přípravách nesmíte opomenout žádnou důležitou součást, a teď nemáme na mysli zrovna agenturu, co vám svatbu zajistí na klíč. Můžete si ji naplánovat i sami, stačí jen vědět, co je třeba.
Jedním z těch nezbytných prvků, co váš slavnostní den promění ve fascinující prožitek, je párty stan. Mohli bychom o něm tvrdit, že

  • za žádných okolností nepromokne
  • materiál je dostatečně pevný a dobře ukotvený do země
  • chrání před ostrým sluncem, deštěm, větrem, někdy i před obtížným hmyzem
  • vhodně zvolený typ přístřešku dotváří romantickou scénu, která je pro svatební oslavy typická
  • musí být také čistý, svatební obřad přece nemůže hyzdit omšelá, oprýskaná a rozpadající se konstrukce

květiny

Využívání zahradních přístřešků pro svatební obřady se po Evropě rozšířilo ze Spojených států a neminulo to pochopitelně ani naší zemi. S pronájmy párty stanů se tedy setkáváme poměrně běžně. Oslava pod širým nebem vám může připomínat např. scénu z filmu Notting Hill, nicméně pokud bychom se obrátili do dávné historie, venkovní posezení a rauty pod střechou plátěného přístřeší nebo dřevěného altánu bývaly zvykem již v době renesance, baroka a empíru v zámeckých zahradách. Současné stany se jen přizpůsobily soudobým požadavkům a vyrábí se v obrovském počtu různých variací tvarů a velikostí.