Plstění je další z metod ručních prací. Konkrétně se jedná spíš o výtvarnou techniku. Samotný pojem plstění znamení propichování ovčí vlny příslušnou jehlou. A právě ruční práce jako takové jsou u žen velice oblíbené, v současné době se to všechno vrací a ženy tak zkouší opravdu různé techniky tvoření. Tato metoda je však známá opravdu mnoho let, ač o ní spoustu lidí neví, protože nebyla až tak známá. Díky plstění se dají tvořit různé dekorace, zajímavé doplňky a dokonce i oděvy. Je potřeba využívat skvělé vlastnosti vlny, kdy za použití různých technik plstnatí. Využívá se například vlhkost, tření nebo vysoká teplota. Jednotlivá vlákna se mezi sebou propletou, hmota se najednou stane pevná a pak perfektně drží tvar. Díky tomu tak může vzniknout opravdu mnoho zajímavých a originálních výtvorů.
Plst pro plstění
Pokud si vás tato metoda získala, tak je potřeba si zakoupit opravdu kvalitní ovčí rouno, drobné příslušenství, které seženete v jakékoliv švadlence či galanterii, případně na e-shopech na internetu a můžete se do toho směle pustit. Nemusíte se bát, plstění není finančně náročný koníček, jen je potřeba si na něj najít čas a ze začátku i trochu trpělivosti.
Materiál pro plstění
Pro tvorbu můžete využívat například ze široké nabídky, a to například přírodní ovčí rouno, jednobarevné ovčí rouno, melírované ovčí rouno, molitan určený pro plstění, či jehly různých velikostí. Abyste měli opravdu kvalitní výtvory, tak dbejte na kvalitu ovčího rouna. Nebudete toho litovat a kvalita je vskutku nesrovnatelná. Postupem času můžete vyrábět i složitější výtvory, jako například doplňky od bytu, hračky, šperky, různé postavičky…. prostě cokoliv, co vás napadne.
Hotový výrobek tak můžete věnovat své kamarádce, rodině či blízkým. Věřte, že ručně vyrobený dárek, který v sobě má hodně osobního kouzla, obdarovaného velice potěší!